10 patarimų, kaip sveikai maitintis

Nėra gero arba blogo maisto. Valgykite saikingai, tačiau reguliariai – tada mažiau augs nereikalingi kilogramai.

  1. Jei norite būti sveiki, turite valgyti tokį maistą, kuriame būtų daugiau kaip 40 skirtingų maisto medžiagų.
  2. Dauguma mūsų nepakankamai vartoja duonos, bulvių, makaronų, ryžių ar kitokių kruopų.
  3. Vaisius ir daržoves valgykite bent penkis kartus per dieną.
  4. Dažniausiai tunkama tada, kai vartojamas kaloringas maistas, turintis daug riebalų, angliavandenių. Jeigu jūsų svoris didėja, būtina mažiau valgyti ir daugiau judėti.
  5. Jeigu valgytumėte saikingai, nereikėtų atsisakyti nė vieno mėgstamo produkto. Pakankamas maisto kiekis vienam kartui: 100 g mėsos, 3 šaukštai virtų makaronų, 1 vidutinio dydžio vaisius, porcija ledų. Iškylaudami pasidalykite maisto porciją su draugu.
  6. Nepietavę, ypač nepusryčiavę, rizikuojate patirti nekontroliuojamą alkį, dėl kurio rizikuojate persivalgyti. Užkandžiai gali prislopinti alkį, bet jie neturi pakeisti tikrojo valgio.
  7. Suaugusieji turi išgerti ne mažiau kaip 1,5 l skysčių per dieną. Dar daugiau – karštą dieną ar intensyviai sportuodami, fiziškai dirbdami. Gerkite vandenį, sultis, arbatą, pieną.
  8. Fizinė veikla degina nereikalingas kalorijas. Be to, gerina širdies darbą, medžiagų apykaitą, kelia nuotaiką. Lipkite laiptais, o ne kelkitės liftu, pasivaikščiokite per pietus. Neprivalu tapti sportininku, bet judėti būtina.
  9. Tris dienas žymėkite, ką suvalgėte ir išgėrėte per pusryčius, pietus ir vakarienę, nepamirškite užkandžių. Pažiūrėkite, ar netrūksta vaisių ir daržovių.
  10. Nėra gero ar blogo maisto, yra sveika arba nesveika mityba. Valgykite laiku ir saikingai.

(Informacija iš puslapio http://sveikata.diena.lt/lt/naujienos/sveikata/10-patarimu-kaip-sveikai-maitintis-282109)